T.C. KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü

“Bir Usta Bin Usta” projesi Gym.Aks. Dikim Krs. sertifika töreni Gn.Md.Yrd. Y. ŞAHİN ve İl Md.Yrd. M. YILDIZTAŞ'ın katılımı ile gerçekleşti.(7.6.2017)

  • “Bir Usta Bin Usta” sosyal sorumluluk projesi
  • “Bir Usta Bin Usta” sosyal sorumluluk projesi
  • “Bir Usta Bin Usta” sosyal sorumluluk projesi
  • “Bir Usta Bin Usta” sosyal sorumluluk projesi


Bakanlığımız Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğünün teknik danışmanlığında, Folklor araştırmacımız Derya DAYAN koordinatörlüğünde Anadolu Sigorta Anonim Şirketi’nin sponsorluğu ile gerçekleştirilen yerel meslekleri yaşatmak ve gelecek nesillere aktararak genç ustalar yetiştirilmesinin hedeflendiği “Bir Usta Bin Usta” sosyal sorumluluk projesi kapsamında İlimizde Şile İMKB Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği ile Giyim Aksesuarları Dikim Kursu 13.03.2017 tarihinde başlayıp 02.06.2017 tarihinde sona ermiştir.

Şile İMKB Halk Eğitim Merkezinde 07.06.2017 tarihinde düzenlenen sertifika programı ile  Şile Bezinde  Giyim Aksesuarları  Dikimi  proje kapsamında 25 kursiyer, 3 ay boyunca eğitim alarak kurslarını tamamladı.

Düzenlenen sertifika programına Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Yusuf ŞAHİN, Anadolu Sigorta İletişim Müdürü Berna ERGÜNTAN, İstanbul İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Müdür Yardımcısı Mümin YILDIZTAŞ, Şile İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ömer Faruk UÇER, Şile İlçe Kaymakamı Salih YÜCE, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Turan TEMEL, Garnizon Komutanı Hava Savunma Albay Ali BEŞİR ve davetliler katıldı.

       Törende yapılan Protokol Konuşmaları ardından sertifika töreniyle kursiyerleri sertifikaları takdim edildikten sonra kursiyerlerin hazırladıkları sergi açılışı yapıldı.